Jak zostać opiekunem? ZARABIASZ więcej


Chcesz wreszcie pracować dla siebie a nie dla agencji pośrednictwa pracy? Jesteś dobrą opiekunką, starannie wykonujesz swoje obowiązki a mimo to Twoja pensja jest wciąż nieadekwatna? Zmień pracę i zgłoś się do nas! Zapewniamy bezpłatny dostęp do setek rodzin z Niemiec i wysokie wynagrodzenia sięgające nawet 8000 zł miesięcznie!

 

Wybierz nas – dlaczego ?

 

Nasza firma nie jest pośrednikiem ani pracodawcą. Stworzyliśmy miejsce idealne do tego, abyś o swojej pracy decydował sam. Wszystko w zasadzie zależy tylko od Ciebie i Twoich osobistych predyspozycji zawodowych.

 

Oferujemy Ci możliwość dodania darmowego ogłoszenia w poszukiwaniu pracy jako opiekunka na największym europejskim portalu. Twoje ogłoszenie po BEZPŁATNEJ REJESTRACJI ukażę się w 11 krajach, a dla Ciebie wiąże się z tym, że to Rodziny będą szukały właśnie CIEBIE i to TY będziesz decydować bez żadnych pośredników o swoim przyszłym pracodawcy.

 

PAMIĘTAJ

Nie opłacając pośredników ZARABIASZ więcej !

Sam decydujesz o tym dla kogo chcesz pracować, Sam też ustalasz warunki finansowe swojej pracy jako opiekun osób starszych.

 

Oferujemy Ci:

- swobodę w dodaniu bezpłatnego ogłoszenia jako opiekunka osób starszych w Niemczech

- nie będziesz rozczarowany, ponieważ sam masz wpływ na to do jakiej rodziny trafisz. Sam o wszystko pytasz i zmieniasz warunki zatrudnienia.

 

 

 

Czy wiesz jakie cechy kwalifikują Cię do pracy opiekuna osób starszych ?

 

Idealna opiekunka to taka którą wyróżnia, emocjonalne zaangażowanie w wykonywaną prace. Charakteryzuje się również dużą wytrzymałością fizyczną i psychiczną, w tym jakże niełatwym zawodzie – jakim niewątpliwie jest opiekun osób starszych. Idealna kandydatka posiada opanowany i spokojny charakter. To osoba ciepła i życzliwa, współczująca i potrafiąca zachować takt w różnych sytuacjach życia codziennego. Ważne jest posiadanie znajomości minimalnej języka obcego, który w znaczący sposób ułatwi nam codzienną komunikację z naszym podopiecznym i jego rodziną. To osoba mocno zaangażowana w swoją pracę i bardzo zmotywowana, gdyż wie, że wykonując pracę opiekuna sprawia, iż druga osoba dzięki niej czuje się lepiej.

 

 

Czy wiesz… jak się spakować i przygotować do wyjazdu?

 

To ważne, aby do wyjazdu przygotować się odpowiednio wcześnie, zaplanować prawidłowo cały proces, na który składa się zmiana miejsca pracy, zmiana kraju, otoczenia. Aby, zapewnić sobie spokojny wyjazd i późniejszy pobyt warto przed wyjazdem odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań :

 

- jaka jest temperatura w miejscu, do którego jadę

- jaka to będzie pora roku (wiosna, lato, jesień, zima)

- jakie mogą mnie czekać zmiany pogodowe (temperatura, ciągły deszcz, śnieg...)

- jak będzie wyglądał nasz plan dnia (zakupy, gotowanie, sprzątanie)

- gdzie są najbliższe sklepy albo zakłady usług typu: fryzjer, salon kosmetyczny itp.

 

 

Zadając sobie te pytania przed wyjazdem, ułatwi nam to samo pakowanie potrzebnych nam rzeczy. Dzięki pytaniami dodatkowym uzupełnisz swoją walizkę drobnymi rzeczami, o których nie pomyślałaś wcześniej.

 

Najważniejsze poza ubraniami, i osobistymi drobnymi rzeczami najważniejsze są jednak dokumenty. Pamiętaj, aby obowiązkowo ze sobą zabrać !!

 

-   dowód osobisty

  • karta bankomatowa
  • prawo jazdy
  • adres miejsca pracy
  • umowę z firmą

 

Oczywiście pakując się należy pamiętać o ciepłej odzieży, kosmetykach, odpowiednim obuwiu dostosowanym do pory roku. O tym na pewno już wiesz, przecież na pewno nie pakujesz się na wyjazd pierwszy raz.

 

Z czym tak naprawdę wiąże się praca opiekuna osoby starszej

 

 

Praca opiekuna to odpowiedzialny i wymagający zawód, oczywiście nie dla każdego. Aby, go wykonywać osoba musi posiadać pewne predyspozycje zawodowe jak i fizyczne i psychiczne.

 

Jak zostać opiekunem osoby starszej w Niemczech ?

 

Najważniejsza jest w zasadzie chęć do podjęcia pracy i duża empatia i otwartość na potrzeby innych. Kolejny mile widziany jest język w stopniu komunikatywnym. Dodatkowymi atutami może być np. prawo jazdy, ukończone kursy związane z opieką lub wykształcenie kierunkowe medyczne. I najważniejsze, aby podjąć pracę przed wyjazdem musisz posiadać polskie ubezpieczenie 30 dni przed planowanym wyjazdem. Sporo osób o tym zapomina i nieświadomie przysparza sobie kłopotów.

 

Czy nieznajomość języka wyklucza mnie z podjęcia pracy w tym zawodzie?

 

Znajomość języka to bardzo ważna rzecz, zwłaszcza w przypadku pracy opiekuna osoby starszej pracującej w Niemczech i poza granicami kraju. To zbyt odpowiedzialna praca, aby podejmować ryzyko współpracy zupełnie nie znając języka. Możliwe jest natomiast zainwestowanie w siebie, co później przełoży się oczywiście na zarobki. Przed planowanym wyjazdem nie wychodząc z domu można już w 2 tygodnie przyswoić podstawy języka niemieckiego, które pozwolą Ci podjąć pacę. Tak naprawdę wszystko zależy właśnie od CIEBIE.

 

 

Opieka nad podopiecznym przez 24 godz/dobę?!

 

Każdy przestraszony tym faktem może odetchnąć z ulgą. To tylko chwytliwe hasła, które mają przyciągać. Ilość pracy ściśle dopasowana jest do stanu zdrowia osoby, którą się opiekujemy, a tak naprawdę faktyczny czas pracy to nie więcej niż 8 h dziennie. Opiekunowie posiadają 1 dzień wolny w tygodniu oraz mają przerwy. Czas na odetchnięcie spędzają sami w taki sposób jak go sobie zaplanują.

 

 

Obowiązki opiekuna osób starszych:

To w zasadzie wszystkie obowiązki związane z opieką nad seniorem, czyli pomoc w utrzymaniu higieny, ubieranie/rozbieranie, pomoc przy jedzeniu, gotowość do czuwania nawet nocą. Pomoc w codziennych rutynowych czynnościach pozwalających normalnie funkcjonować. To towarzyszenie seniorowi podczas spacerów, wycieczek, spędzania czasu wolnego i jego organizacji. To także zajmowanie się domem: sprzątanie, prasowanie, gotowanie, robienie zakupów.

 

 

Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć?

 

Na wysokość wynagrodzenia składa się wiele czynników. Opiekunka osób starszych to funkcja, która wymaga wiele poświęcenia.

Rodzina np. w Niemczech  często oferuje opiekunkom seniorów lub pielęgniarkom ponad 1600 euro, a w niektórych przypadkach nawet powyżej 2220 euro.

 

Pracując za pośrednictwem Agencji nigdy nie uda Ci się tyle zarobić. Pośrednicy na Tobie zarabiają najwięcej !

 

Doświadczenie, znajomość języka (nawet w stopniu podstawowym) ma wpływ na wynagrodzenie opiekunki seniora.

 

Tutaj jest inaczej !! Sam ustalasz zakres obowiązków oraz wynagrodzenie.

Zarejestruj się ! Nie czekaj aż inni przejmą Twoją wymarzoną pracę!

 

Wypełnij formularz, odpowiedz szczerze na pytania, stwórz swój profil ze zdjęciem i SAM o wszystkim decyduj. Fotografia to ważny czynnik, który często decyduje o wysłaniu pytania i skierowaniu oferty dla opiekunki.

 

Odpisuj rodzinie w ich języku – to dodatkowo zwiększa Twoje szanse na szybkie zatrudnienie.

 

Odpisuj na każdą złożoną ofertę – to ważne rodziny i seniorzy chcą czuć się ważni i dodatkowo docenią fakt, jeśli odpowiedź będzie po niemiecku i w miarę możliwości zostanie udzielona szybko, nawet jeśli masz już pracę.


Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.