DARMOWE OFERTY PRACY


Szukała pracy poprzez agencję pośrednictwa pracy i zaproponowali jej 600 euro miesięcznie. Ta historia zdarza się bardzo często. Opiekunka jednak nie dała się nabrać a dzisiaj zarabia 2000 euro na miesiąc! Pewna opiekunka po masie niepowodzeń w szukaniu satysfakcjonującego wynagrodzenia, wreszcie zarejestrowała się w naszym serwisie i zarabia na europejskim poziomie!

 

Mindestlohn – co to takiego ?

 

Mindestlohn z języka niemieckiego oznacza płacę minimalną.

Wszystkie osoby pracujące na terenie Niemiec obowiązuje minimalna stawka godzinowa, nawet jeśli są pracownikami firm zagranicznych.

  • pracująca opiekunka -pracująca przeciętnie 40h tygodniowo zobowiązana jest otrzymać wynagrodzenie 1480 EUR brutto

Nasza Agencja pośrednictwa pracy może pomóc nie tylko w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy, ale również poinformować o podstawowych przepisach prawa obowiązującego w Niemczech, a także uczulić na nieuczciwe praktyki w jakie można się uwikłać.

 

Jak się możesz z nami skontaktować?

Wypełnij formularz kontaktowy lub rejestrację na portalu Inter-care24.pl

 

Ustawowe stawki będą przysługiwały wszystkim pracownikom z zagranicy. Ustawa o płacy minimalnej dotyczy również osób zatrudnionych przez rodziny np. na zasadach minijob oraz pracowników delegowanych przez polskie agencje pracy tymczasowej.  

Dla niemieckich rodzin, może to stać się poważnym problemem, ze względu na wzrost kosztów takiego zatrudnienia. Polskie agencje już w tej chwili informują swoich niemieckich klientów o wzroście cen za usługi opiekunów, z powodu wejścia w życie ustawy o płacy minimalnej. 

Wiele osób pracujących poza granicami kraju jako opiekunki osób starszych w Niemczech ze względu na nieznajomość języka i  przepisów prawa nieświadomie daje wmanewrować się w nieuczciwe praktyki pracodawców.

Opiekunki, pomimo wzrostu kosztów pracy (konieczność płacenia przez firmy podatków i składek ZUS od pełnej kwoty wynagrodzenia) mogą liczyć na podniesienie wynagrodzeń netto.

Niestety na zmianach najwięcej skorzysta polski fiskus, który otrzyma spory "zastrzyk" dodatkowych środków pobranych z wyższych wynagrodzeń brutto. Natomiast koszty tej zmiany najbardziej odczują podopieczni i ich rodziny, które muszą się liczyć z podniesieniem kosztów za usługi opieki.

Inter-care24.pl pośrednictwa pracy może pomóc nie tylko w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy, ale również poinformować o podstawowych przepisach prawa obowiązującego w Niemczech, a także uczulić na nieuczciwe praktyki w jakie można się uwikłać.

Czy wiesz, czym wyróżnia się niesamowita praca jako opiekun osób starszych w tak rozwiniętych krajach jak Niemcy? Jeszcze nie jesteś pewny czy nadajesz się do tej pracy? Przeczytaj to i upewnij się, że jesteś idealną osobą na stanowisko opiekunki osób starszych. Może i Tobie uda znaleźć się pracę marzeń !

Daj sobie szansę i zarejestruj się bezpłatnie na naszym serwisie Inter-care24.pl, a my zajmiemy się resztą !

Informacje z rynku potwierdzają, że największe firmy wypracowały już nowe oferty współpracy dla opiekunów, które są kompromisem pomiędzy wymaganiami niemieckiego prawa i możliwościami finansowymi niemieckich klientów.

Praca z osobami starszymi wymaga siły fizycznej, a także odporności psychicznej. Bywa bardzo stresująca i wykańczająca psychicznie. Bycie obecnym przy osobie cierpiącej to spore obciążenie. Prócz szacunku i umiejętności pocieszania warto być również odpornym na nieprzyjemne czynności higieniczne, jakie leżą w obowiązkach opiekuna.

Może są inne kwestie, o których chciałbyś/abyś porozmawiać. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i nie obciążając Ciebie żadnymi gratyfikacjami finansowymi pomożemy. W wielu przypadkach nasza Agencja przeprowadza BEZPŁATNIE roszczenia wypłat wynagrodzeń. Co więcej rozmowa czy też usługa kontroli wynagrodzenia opiekunki jest skierowania do wszystkich osób pracujących jako opiekunki osób starszych w Niemczech.

Zawód opiekuna osób starszych jest niewątpliwie wymagający i trudny, obliguje nas do ciągłej empatii i wczuwania się, do wykonywania swojej pracy z niebanalnym poświęceniem. Sprawdź czy właśnie Ciebie  to nie dotyczy:

  • twoje wynagrodzenie jest za niskie?
  • nie zarabiasz niemieckiej płacy minimalnej?
  • czujesz się zastraszony przez pracodawcę?
  • czujesz się szykanowany?

Kontakt z nami:

  • formularz kontaktowy
  • rejestracja na portalu ….

 

Zapoznaj się poniżej z aspektami prawnymi dotyczącymi zarabiania minimalnej płacy w Niemczech.

 

 

Opiekunki zatrudniane są w polskich firmach na umowę o pracę, a następnie delegowane za granicę. Każdy pracownik otrzymuje druk A1 potwierdzający legalność zatrudnienia.
Pracodawca jest zobowiązany do zapłacenia wszystkich składek do ZUS, a także odprowadzenia podatku, co jest naturalnie uwzględniane przy obliczaniach prawa do emerytury i jej wysokości.Podjęcie decyzji o wyjeździe jest skomplikowane. Nowe warunki, trudne do zaakceptowania przez przyszłyh pracodawców, nowe obawy, a także problem od strony opiekuna, czy wytrzyma rozłąkę ze swoją rodziną, bariera językowa, a także nieuczciwi pośrednicy.
   

 

Niemieckie rodziny zatrudniając Polki jako opiekunki osób starszych, korzystają z 20% zwolnienia podatkowego i nie będą skłonne do legalizacji ich zatrudnienia. Nie będą również zwracać szczególnej uwagi na stawkę 8,50 euro za godzinę pracy.

Po wprowadzeniu najniższej krajowej pracodawcy mają ogromne obawy, gdyż będzie to rewolucja w kraju gdzie obecnie ponad 3 mln osób zatrudnionych zarabia mniej niż 8,50 EUR. Pracodawcy boją się o dodatkowe koszty. Agencje zatrudnienia również są zaniepokojone, jak będzie wyglądało zatrudnianie i poszukiwanie opiekunek osób starszych oraz pomocy domowych.  

To gdzie możemy zagwarantować, że pojawią się oferty pracy to kraje takie jak

 

 -    Niemczech,   Austrii,  Szwajcarii,

-    Holandii,

-    Belgii,

-    Francji,

-    Włoszech,

Wielkiej Brytanii czy Irlandii.-   

 


Copyright © caresenior24.de 2015. All rights reserved.